Studenten van Gilde Food & Hospitality College hebben 260 eerstejaars vmbo-leerlingen van Blariacumcollege begeleid bij de voorbereidingen van het jaarlijkse kerstontbijt in Zweinsteinsfeer. Zo werd het Harry Potterontbijt naar een hoger plan getild.
“We hebben het menu veranderd en naar duurzaamheid gekeken”, vertelt Harm van Beurden. “Moeten we wel eten van borden? En met bestek? Welnee. We eten van papier en breken het brood dat bij ons op school gebakken is, met de handen.” Onze studenten zijn samen met de leerlingen gaan rondkijken bij groothandel Hanos. Maar ook de kunst van het serveren, de tafelschikking en sfeerelementen zijn ter sprake gekomen in de voorbereidende brainstormsessies.
“Het leuke is dat deze eerstejaars nu al bij Gilde Opleidingen over de vloer komen. Dit soort projectwerk met het mbo kan leerlingen laten ervaren of koken, bakken en serveren iets voor hen is. Dan kunnen ze alvast proeven aan een stukje beroep”, zegt campusdirecteur Yvonne Sanders.
Bron: Dagblad De Limburger van 22 december 2018